ONKOPORADNIK II - Aktywni Obywatele

ONKOPORADNIK to projekt z zakresu wsparcia psychologicznego, skierowany do kilkutysięcznej społeczności opiekunów dzieci z diagnozą choroby nowotworowej.

Celem ONKOPORADNIKA jest udzielanie wsparcia psychologicznego, informacyjnego i przeciwdziałanie wykluczeniu poprzez komunikowanie eksperckich treści umożliwiających podjęcie działań samopomocowych. Ważnym aspektem jest zaangażowanie grupy onkorodziców, którzy przedstawią swoje doświadczenia i potrzeby, aby udzielić wsparcia innym rodzicom i przyjąć rolę samo-rzeczników.

Choroba dezorganizuje bowiem dotychczasowe życie rodziny, sprzyja wykluczeniu społecznemu, zawodowemu oraz zwiększa ryzyko występowania zaburzeń lękowych i depresyjnych, co potwierdzają doniesienia z badań naukowych, jednak wyniki nie przełożyły się na skonstruowanie praktycznych narzędzi wspierających.

W ramach tego projektu powstanie 12 materiałów video umieszczonych na  kanale YouTube z napisami i podcastów na platformach streamingowych, które będą stanowiły trwałą i niepowtarzalną bazę wiedzy. To rozwinięcie pomysłu, który zrealizowaliśmy w minionym roku: https://fundacjaiskierka.pl/nasze-projekty/onkoporadnik/

Bardzo się cieszymy, że możemy go kontynuować, odpowiadając tym samym na konkretne potrzeby rodziców, kolejne pytania i tematy, tak bardzo istotne w leczeniu onkologicznym dzieci. Wiedza bowiem oswaja lęk, a czerpanie z doświadczeń innych to cenna pomoc.

Odcinki ONKOPORADNIKA są do zobaczenia >>TU

Podcasty:

Kolejne odcinki w j. migowym o ISKIERCE

Stworzono

Przygotowaliśmy kolejne odcinki o poszczególnych działaniach fundacji oraz o tym, jak można pomóc nam i naszym podopiecznym. Zapraszamy do obejrzenia tych materiałów.

ONKOPORADNIK 2: odcinki 9-12 już dostępne

Stworzono

Prezentujemy ostatnie 4 odcinki drugiej serii ONKOPORADNIKA. W nich te aspekty wspierania i towarzyszenia w chorobie o których się często nie mówi oraz o tym, jakie emocje towarzyszą późniejszym etapom, po leczeniu.

Filmy z j. migowym o działaniach ISKIERKI

Stworzono

Jesteśmy w trakcie realizacji nagrań filmów z tłumaczeniem na j. migowy dla osób niesłyszących, w których mówimy o najważniejszych obszarach działań fundacji.

ONKOPORADNIK: ostatnie nagrania 2 serii

Stworzono

W miniony piątek biuro fundacji znów zmieniło się w plan zdjęciowy. Maciej Bałamut z Klipkamera stanął ponownie za obiektywem, a Małgosia Bereza Stanisławska - autorka projektu ONKOPORADNIK przygotowała scenariusze kolejnych odcinków...