Wydawnictwa Fundacji

Książka „O, CHOROBA” . Boguś Janiszewski /Max Skorwider

Jak pisać dla dzieci o raku? Lekko, empatycznie i merytorycznie!

Adela ma 12 lat, psa Pusię, brata Olka i uwielbia taniec. I wszystko byłoby świetnie, gdy nie to, że pewnego dnia pojawia się u niej dziwna staruszka o imieniu Choroba. To za jej sprawą Adeli przestaje smakować kakao, dziewczynka ma coraz mniej sił, a wreszcie po serii badań słyszy to okropne słowo na R.

Tak zaczyna się ta niezwykła książka którą pisarz Boguś Janiszewski i ilustrator Max Skorwider stworzyli charytatywnie w ramach projektu Fundacji ISKIERKA. Myli się jednak ten, kto sądzi, że „O,choroba” to książka ciężka czy dołująca. Wręcz przeciwnie – to trzymająca w napięciu i zabawna przygodówka w firmie komiksu. Nie czyni z raku tabu, a  oswaja go i daję nadzieję. Tłumaczy (podobnie jak w kultowym serialu animowanym „Było sobie życie” – wchodząc do ludzkiego ciała), na czym polega choroba i co się dzieje w organizmie, który walczy z nowotworem. Pokazuje też pełne zaskakujących wydarzeń i niezwykłych zabaw życie małych pacjentów. Powstała we współpracy z psychologami i podopiecznymi fundacji. Książka w cenie 35 zł jest do kupienia w dobrych księgarniach oraz na:

Kulturalnysklep.pl

Empik.com

fundacjaiskierka.pl/jak-pomoc/sklep/

Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie psychologiczne dla rodzin podopiecznych fundacji.

„Choroba nowotworowa dziecka – jak wspólnie przez to przejść?” – poradnik dla rodziny

W oparciu o wieloletnie doświadczenie we wspieraniu dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin oraz przy współpracy z personelem medycznym i psychologami, stworzyliśmy poradnik: Choroba nowotworowa dziecka – jak wspólnie przez to przejść?” Adresujemy go do rodziców i opiekunów oraz samych małych pacjentów.  Naszą intencją było zawarcie w nim najpraktyczniejszych informacji dotyczących pobytu w szpitalu, diagnozy, porad z zakresu możliwych form wsparcia dla opiekunów (również dziadków, rodzeństwa)  czy możliwości otrzymania pomocy socjalnej. Znajduje się w nim też słowniczek ułatwiający poruszanie się w terminologii medycznej a także słowniczek „oddziałowy” napisany przez naszych podopiecznych, z dużym przymrużeniem oka:). Ilustrowany przez dzieci, w przystępnej formie, jest wsparciem szczególnie dla rodzin, które są na początku leczenia.

👉Pobierz PORADNIK DLA RODZIN w wersji pdf

Poradniki kulinarne „JedzOnko” – dietetyka i zdrowe jedzenie w  procesie leczenia

W ostatnich latach wydaliśmy 3 części niezwykle smakowitej serii poświęconej dietetyce i praktycznym przepisom kulinarnym. Odpowiadają na wiele pytań, które pojawiają się podczas długotrwałego procesu leczenia onkologicznego. Jak w szpitalnej przestrzeni przyrządzać zdrowe posiłki wzmacniające dziecko? Jakich produktów można użyć, a czym zastąpić te, które z rożnych względów są niewskazane czy wręcz zakazane? Jak dieta może wpływać na wyniki leczenia czy w końcu, jak zachęcić chore dziecko do zdrowego odżywiania na etapie, kiedy wszystko jest „Be!”? Autorka, Katarzyna Stankow jest doradcą żywieniowym, pasjonatką zdrowej kuchni ale przede wszystkim mamą dziewczynki, która przeszła chorobę nowotworową. Na bazie własnych doświadczeń dzieli się swoją wiedzą i pomysłami z innymi rodzicami, które zweryfikowali nasi najważniejsi eksperci – czyli nasi podopieczni. Oczywiście o opinię zapytaliśmy także lekarzy i specjalistów. Trzecia część,  jest dedykowana pacjentom po przeszczepieniu. Egzemplarze są dostępne bezpłatnie dla rodziców dzieci onkologicznych. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Pozostałe osoby zapraszamy do sklepu na stronie fundacji ISKIERKA.

Więcej o tej serii wydawniczej 👉 https://fundacjaiskierka.pl/nasze-projekty/jedzonko/

Nadzieja jest rzeczą z piórami…” poradnik dla rodziców po stracie dziecka

We współpracy z psychologiem, Justyną Rutkowską, stworzyliśmy także poradnik: „Nadzieja jest rzeczą z piórami…” Adresujemy go do rodziców i opiekunów, których dzieci przegrały walkę z chorobą.  Jest on w dużym stopniu oparty o wspomnienia rodziców, którzy często w bardzo odmienny sposób doświadczali różnych emocji i stanów związanych ze stratą dziecka. Naszą intencją było ukazanie, jak bardzo indywidualnym doświadczeniem jest przeżywanie żałoby i jak ważne jest przeżycie jej w pełni. Chcieliśmy również wskazać skąd, w tym wyjątkowo trudnym czasie, można i warto czerpać wsparcie, m.in zamieszczając listę publikacji, książek oraz polecane adresy stron internetowych.

👉Pobierz PORADNIK dla RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA w PDF

Poradnik są dostępne bezpłatnie dla rodziców dzieci onkologicznych a pozostałych zainteresowanych zachęcamy do zakupów w naszym sklepiku internetowym. Dochód ze sprzedaży do też forma wsparcia naszych podopiecznych, za co bardzo dziękujemy!